Ubezpieczenie dealerskie

3 marca 2020

Czym jest ubezpieczenie dealerskie? W niniejszym tekście dowiesz się wszystkiego na temat jednego z najpopularniejszych pakietów polisowych, jakie tyczą się ubezpieczeń komunikacyjnych. Szczegóły poniżej.

Termin ubezpieczenie dealerskie w języku towarzystw ubezpieczeniowych to nic innego jak pakiet wszystkich istotnych polis ubezpieczeniowych możliwych do zakupu bezpośrednio w salonie. Jest to na pewno nieco droższe rozwiązanie, ale za to dużo mniej przy tym fatygi oraz jest możliwość bezproblemowego skorzystania z takiej polisy praktycznie od razu po tym, jak wejdziemy w posiadanie samochodu, wręcz od ręki. Ubezpieczenie dealerskie to brak jakiejkolwiek fatygi dla kierowcy, który nie ma czasu na poszukiwanie podmiotu ubezpieczeniowego. Jest to opłacalne oraz przy tym bardzo zalecane, bez względu w zasadzie na to, czy chcemy skorzystać z całego, kompletnego pakietu czy też z części świadczeń ubezpieczeniowych.

Warto wiedzieć, że w kontekście ubezpieczenia dealerskiego mówi się zarówno o ubezpieczeniu OC, jak i AC, ale także i szeregu innych polis, w tym NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, Assistance czyli tak zwanej pomocy na drodze w nagłych, niespodziewanych przypadkach, ubezpieczenia opon oraz ubezpieczenia szyb. Wszystkie te świadczenia naprawdę mogą być udzielane razem, za jednym podpisem, w bardzo korzystnej cenie, bo im więcej ubezpieczeń wykupimy, tym automatycznie spada ich łączny koszt, zwłaszcza że wyposażamy się w polisy u jednego ubezpieczyciela. Niemniej jednak z racji tego, że chodzi o firmowy salon ubezpieczenia dealerskie mogą być nieco wysokie cenowo, w porównaniu ze zwykłym podmiotem ubezpieczeniowym, który często organizuje akcje promocyjne.

ubezpieczenie dealerskie