Ubezpieczenie Assistance

26 listopada 2018

Czy wiesz, że OC, które jest wymogiem natury prawnej narzuconym odgórnie każdemu jednemu zmechanizowanemu posiadającemu jakikolwiek pojazd, wcale nie jest jedynym możliwym sposobem ochrony Ciebie i Twojego samochodu na wypadek wielorakich nieszczęśliwych zdarzeń drogowych, jakie mogą mieć miejsce z Twym udziałem? Warto poczytać kilka ciekawostek na temat jednej z dodatkowych metod zabezpieczenia na wszelki wypadek, która jest bardzo atrakcyjną formą ochrony dla każdego, niezależnie od typu, rocznika i modelu oraz stanu technicznego posiadanego auta. O czym mowa?


Ubezpieczenie Assistance, bo o nie tutaj chodzi, to bardzo dobry wariant zabezpieczenia w kontekście ubezpieczeń komunikacyjnych. To polisa w ruchu krajowym, która jako swój przedmiot ubezpieczenia obejmuje przede wszystkim szeroko rozumianą i ustalaną indywidualnie w wielorakich towarzystwach ubezpieczeniowych – pomoc techniczną oraz medyczną. Z owego wsparcia mogą bowiem korzystać co interesujące, nie tylko właściciele ubezpieczonych w Assistance pojazdów mechanicznych, ale także poza kierowcą również pasażerowie samochodów.


Załóżmy, że dojdzie do wypadku drogowego, na przykład kradzieży samochodu, czy też awarii bądź jego poważnej usterki, a od razu na terenie całego kraju poszkodowani w powyższych sytuacjach są należycie chronieni. W ten sposób nie ma problemu z zyskaniem nawet całodobowego wsparcia. Warto też dodać, iż wiele towarzystw ubezpieczeniowych w naszym kraju proponuje kompleksową pomoc techniczną dotyczącą Assistance w pakietach razem z OC, czyli ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej oraz AC, a zatem autocasco.