Ubezpieczenie AC – zadbaj o ubezpieczenie auta przed wakacjami

22 maja 2023

Nie da się ukryć, że szczególnie istotne jest ubezpieczenie auta przed wyjazdem na wakacje. Pozwoli to wypocząć bez stresu i żadnych zmartwień. Każdego dnia dochodzi do nieprzewidzianych i niebezpiecznych zdarzeń na drodze, dlatego ważne jest, żeby się na takie sytuacje odpowiednio przygotować.

Czym jest AC?

OC jest oczywiście obowiązkowe, ale kierowcy coraz częściej decydują się też na ubezpieczenie AC. Dodatkowe ubezpieczenie zagwarantuje szerszy zakres ochrony i to bez względu na przyczyny zdarzenia. Warto podkreślić, że polisa rozszerzona wcale nie musi generować wysokich kosztów. Najważniejsze, że uzyskasz w ten sposób komfort, którego nie da się wycenić. Przed wyjazdem sprawdź koniecznie, czy ważna jest polisa i czy wszystkie składki są opłacone, ponieważ ubezpieczenie OC należy do obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych.

Zalety autocasco na wakacjach

Nie wszyscy mają świadomość, że w ramach autocasco naprawiony zostanie twój pojazd, nawet jeśli to ty będziesz odpowiedzialny za stłuczkę. Naprawdę różne rzeczy dzieją się w trasie, dlatego też zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że na drodze dojdzie do przykrych zdarzeń. W sytuacji, gdy samochód zostanie skradziony również zostanie wypłacone odszkodowanie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że polisa AC obowiązuje nie tylko w okresie wakacji. Jest ważna przez cały rok, dlatego można się na nią zdecydować nie tylko z uwagi na urlop. Osoby, które nie planują wyjazdu za granicę mogą wybrać ubezpieczenie assistance obowiązujące na terenie Polski. Tego typu polisa jest z reguły dużo tańsza niż polisa gwarantująca zagraniczną ochronę. Assistance na wakacjach sprawdzi się idealnie, ponieważ wystarczy zadzwonić do ubezpieczyciela, a następnie zostanie przygotowana taka pomoc, jakiej potrzebujesz. Możliwe jest też skorzystanie z pojazdu zastępczego czy opłacenia noclegu, w zależności od zakresu ubezpieczenia. Produkty ubezpieczeniowe, które mogą się przydać podczas wyjazdu wakacyjnego to polisa AC i assistance. Nie trzeba się jednak ograniczać, ponieważ można jeszcze wykupić ubezpieczenie szyb i opon.