Ubezpieczenie AC w rolnictwie

14 lutego 2022

Maszyny rolnicze tak samo jak wszelkie inne pojazdy narażone są na różne przykre zdarzenia. Sprzęt rolniczy jest bardzo drogi, dlatego wielu właścicieli maszyn rolniczych decyduje się na tak zwane agrocasco. Jest to forma ubezpieczenia AC, które chroni pojazdy rolnicze przed losowymi zdarzeniami. Kradzież, działanie osób trzecich czy szkody powstałe w wyniku gradobicia są objęte ubezpieczeniem. Agrocasco nie jest obowiązkowe, jednak z pewnością warto rozważyć jego zakup. Jakie pojazdy obejmuje polisa AC dla rolników oraz kiedy warto decydować się na zakup ubezpieczenia?

Czym jest agrocasco?

Agrocasco to nic innego jak ubezpieczenie dla rolników, które działa niemal na takiej samej zasadzie jak tradycyjna polisa AC. Ta forma ubezpieczenia skutecznie chroni i zabezpiecza maszyny rolnicze przed losowymi sytuacjami kryzysowymi, na które właściciel nie ma wpływu.
Szkody powstałe w wyniku huraganów, powodzi, pożarów czy innych przykrych zdarzeń objęte są ochroną. Warto wspomnieć, iż agrocasco chroni sprzęt rolniczy nie tylko w momencie jego przechowywania, ale także w czasie pracy.

Jakie maszyny rolnicze mogą zostać objęte ochroną agrocasco?

Pod ochronę ubezpieczenia AC dla rolników zalicza się szereg maszyn rolniczych. Agrocasco można wykupić na typowe maszyny rolnicze, takie jak:

• traktor,
• kombajn,
• siewnik,
• agregat,
• przyczepa.

Czy warto decydować się na zakup agrocasco?

Ubezpieczenie AC dla rolników to z pewnością bardzo korzystna propozycja, dzięki której możemy być spokojni o nasz drogi sprzęt. Na wsi może przydarzyć się wiele niekorzystnych zdarzeń. Cena agrocasco, w stosunku do szerokiego zakresu ochrony jest naprawdę niska.
Warto rozważyć scenariusz zdarzenia, w którym nasze maszyny rolnicze uległy znacznej szkodzie. Wówczas zadajmy sobie pytanie, czy będzie nas stać na naprawę pojazdu, bądź w ekstremalnych przypadkach na zakup nowego. Jeśli odpowiedź jest przecząca, warto zacząć rozglądać się za korzystnymi ofertami agrocasco. To doskonała propozycja dla rolników, którzy posiadają drogie maszyny rolnicze.