Ubezpieczenie AC w podróży zagranicznej

19 września 2022

W przypadku podróży zagranicznych własnym samochodem zawsze istnieje ryzyko wystąpienia jakiejś szkody. Warto się odpowiednio zabezpieczyć na wypadek stłuczki, uszkodzenia mienia, jego kradzieży itd. Jeśli ktoś planuje wyjazd pojazdem za granicę, to powinno interesować go ubezpieczenie AC. Jest to dodatkowa polisa, która ma znacznie szerszy zakres niż obowiązkowe OC.Trzeba pamiętać o tym, że w każdym kraju obowiązują nieco inne przepisy i regulacje prawne. W przypadku krajów należących do Unii Europejskiej można liczyć na ujednolicone reguły, co stanowi duże ułatwienie.

Spokojniejsza podróż dzięki dodatkowej ochronie w postaci ubezpieczenia AC

Jeśli ktoś ma zieloną kartę, to może bez problemu podróżować samochodem poza granicami kraju, bo stanowi ona międzynarodowy dokument potwierdzający ważność obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jeśli jednak ktoś chce być lepiej zabezpieczony w razie uszkodzenia pojazdu lub jego kradzieży w obcym państwie, to powinien wykupić autocasco. Nawet jeśli do wypadku i szkody dojdzie z winy kierowcy, to nadal może on liczyć na pokrycie kosztów naprawy przez ubezpieczyciela. Za uszkodzenia auta mogą odpowiadać również rozmaite zdarzenia losowe. Można być jednak spokojnym, jeśli ma się wykupione ubezpieczenie AC. Podróżowanie staje się mniej stresujące, jeśli jest się objętym dodatkową ochroną.

Ubezpieczenie AC zapewnia ochronę zarówno przed poważnymi szkodami typu zniszczenie auta na skutek zalania/pożaru lub jego kradzieży, jak i przed stłuczką, aktem wandalizmu. Oczywiście zawsze należy dokładnie sprawdzić zakres ochrony, bo może być on inny, w zależności od wybranej firmy ubezpieczeniowej. W przypadku podróżowania poza granicami Polski nie należy nadmiernie oszczędzać, lepiej wybrać jak najbardziej rozbudowany pakiet ubezpieczeniowy. Zapewnia on kompleksową pomoc, którą trudno uzyskać w obcym kraju. Nie będzie trzeba martwić się koniecznością przerwania podróży. Jeśli kierowca chce być chroniony na wypadek sytuacji awaryjnych, to powinien wykupić ubezpieczenie assistance. Może liczyć dzięki temu na przykładowo holowanie auta, podstawienie samochodu zastępczego, zapewnienie noclegu i opieki medycznej.