Ubezpieczenie AC skutera

21 marca 2022

Mogłoby się wydawać, że ubezpieczenie AC obejmuje wyłącznie samochody, ale można je wykupić także w przypadku skutera. Wymagane jest ubezpieczenie OC o podstawowym zakresie, a za jego brak grozi kara finansowa. Im dłużej trwa wstrzymywanie się z opłacaniem plisy, tym gorzej, bo zwiększa to wysokość kary. W przypadku braku OC powyżej czternastu dni, trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami rzędu do nawet tysiąca złotych. W niektórych przypadkach nie warto ograniczać się wyłącznie do podstawowej ochrony, szczególnie jeśli ma się skuter o większej wartości, parkuje nim na słabo zabezpieczonym parkingu.

Czy warto decydować się na ubezpieczenie AC w przypadku skutera?

Skutery stanowią atrakcyjny łup w oczach potencjalnych złodziei. Kluczową kwestią będzie oczywiście zadbanie o jak najlepsze zabezpieczenie jednośladu, aby zmniejszyć ryzyko utraty mienia. Niestety nie zawsze można tego dopilnować. Jeśli jednak ktoś chce spać spokojnie, bez martwienia się potencjalną kradzieżą, to powinien wybrać dodatkowe ubezpieczenie AC. Jest ono kluczowe w momencie powstania szkody osobowej i na mieniu w wyniku jakiegoś zdarzenia drogowego. W czasie jazdy skuterem może wiele się wydarzyć. Do uszkodzenia pojazdu nierzadko dochodzi w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych typu gradobicie, uderzenie pioruna czy ulewa.

Nawet jeśli ktoś nie zdecyduje się na kradzież skutera, to może dokonać na nim aktu wandalizmu. Są to wystarczające powody, dla których lepiej przeznaczyć więcej pieniędzy i rozszerzyć podstawową ochronę o kompleksowe ubezpieczenie AC. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że klient może liczyć na wypłacenie należnego odszkodowania nawet w przypadku niezidentyfikowania sprawcy odpowiedzialnego za powstałą szkodę. Autocasco chroni przed kradzieżą i szeregiem innych zdarzeń losowych. Należy być jednak świadomym tego, że ubezpieczenie AC nie należy to tanich, nierzadko wynosi kilkadziesiąt procent całkowitej wartości jednośladu. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najkorzystniejszej oferty, aby uchronić się przed wysokimi kosztami.