Ubezpieczenie AC krótkoterminowe

18 lipca 2022

Choć ubezpieczenie AC jest zaliczane do polis nieobowiązkowych, z roku na rok rośnie liczba kierowców poważnie zastanawiających się nad jego wykupieniem. Dominują ci, którzy myślą o wykupieniu polisy na rok doceniając choćby opłacalność takiego przedsięwzięcia. Czy jednak ubezpieczenie autocasco można wykupić również na krótszy termin? Okazuje się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby zdecydować się na taki krok.

Autocasco krótkoterminowe – na co zwracać uwagę?

Krótkoterminowe AC przeważnie jest oferowane przez ubezpieczycieli jako rozwiązanie obowiązujące przez miesiąc. To właśnie ta opcja jest też wybierana najczęściej. Z AC w takiej postaci chętnie korzystają kierowcy planujący wakacyjny wypoczynek oraz osoby, które wybierają się w dłuższą podróż w celach zawodowych. Przygotowując się do zakupu polisy AC na krótki czas dobrze jest jednak pamiętać, że nie wszystkie propozycje agencji ubezpieczeniowych są jednakowo interesujące.
Szukając najbardziej atrakcyjnej polisy, w pierwszej kolejności należy analizować to, co zawarto w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Nie należy sugerować się też ceną polis. Podróżując po kraju i poza jego granicami chcemy być bezpieczni. Tanie polisy zwykle nie są nam w stanie zapewnić odpowiednio wysokiej ochrony. Ponownie sprawdza się zatem zasada mówiąca o tym, jak ważne jest czytanie tego wszystkiego, co się podpisuje, a następnie – rozwiewanie każdej rodzącej się wątpliwości.

AC krótkoterminowe i suma ubezpieczenia

Nie tylko ogólne warunki ubezpieczenia mają znaczenie przy jego wyborze na krótszy termin. Ważna jest także suma ubezpieczenia pozwalająca na oszacowanie wartości auta w momencie zawierania umowy. W przypadku AC krótkoterminowego preferowane jest stałe ustalanie wartości pojazdu i zwykle nie trafia się na inne praktyki. Osoba ubezpieczająca się musi jednak kontrolować informacje znajdujące się w tym dziale. Każdy ubezpieczyciel określa kwotę, do której jego klient odpowiada za szkody z własnej kieszeni. W interesie wykupującego polisę powinno leżeć to, aby nie była ona zbyt wysoka.