Ubezpieczenie AC kampera

18 sierpnia 2022

Podróżowanie kamperem to marzenie niejednego miłośnika outdoorowych wypraw. Choć taka podróż jest bez wątpienia niezapomnianą przygodą, to do jej realizacji należy się odpowiednio przygotować. Kampery to pojazdy, które niestety cieszą cię dużym zainteresowaniem złodziei, a biwakowanie w odludnych miejscach może skończyć się uszkodzeniem pojazdu, na przykład wskutek działania sił żywiołów czy stłuczki z dzikim zwierzęciem. Jeśli chcemy uniknąć strat powinniśmy pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu AC

Ubezpieczenie kampera – podstawowe informacje

Wiele osób marzy o własnym samochodzie kempingowym. Niestety duża część osób rezygnuje z marzeń z obawy, że koszty utrzymania i ubezpieczenia takiego pojazdu pochłoną lwią część domowego budżetu. Jak się okazuje, wykupienie polisy dla kampera wcale nie musi oznaczać, że nasze finanse będą zrujnowane.

Warto jednak pamiętać, że kamper tak samo jak każde inne auto poruszające się po drodze, musi być obligatoryjnie objęte ubezpieczeniem OC. Biorąc pod uwagę jednak wyjątkowy charakter i przeznaczenie takiego pojazdu, należy poważnie zastanowić się także nad wykupieniem dodatkowej polisy AC, która ochroni nas przed zdarzeniami, na które kampery są wysoce podatne.

Koszty związane z ubezpieczeniem kampera są uzależnione od tego, jak został on oznaczony w dowodzie rejestracyjnym. Może on być bowiem uznany za samochód osobowy, samochód ciężarowy oraz pojazd specjalny. Oczywiście najmniej zapłacimy w przypadku uznania kampera za samochód osobowy, ale aby tak się stało, należy spełnić kilka technicznych wymogów.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC dla kampera?

Kampery to pojazdy, które zwykle pokonują bardzo długie, a czasem i ekstremalnie trudne trasy. Oznacza to, że ryzyko stłuczki z innym pojazdem lub zwierzęciem jest bardzo realne. Co więcej, kampery zatrzymane na postoju, niestety bardzo często stają się cennym łupem w rękach złodziei. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto wykupić dla swojego pojazdu dodatkowe ubezpieczenie AC. Z dobrze zabezpieczonym kamperem będziemy mogli w pełni cieszyć się wakacyjnymi przygodami.