Ubezpieczenie AC dla pojazdów elektrycznych

14 lutego 2022

Na drogach pojawia się coraz więcej pojazdów elektrycznych. To bez wątpienia świetne rozwiązanie technologiczne, dzięki któremu jesteśmy w stanie zredukować emisję spalin. Wiele producentów samochodowych zadeklarowało, że wkrótce zaczną produkować samochody jedynie o napędzie elektrycznym. Pojazdy tego typu nie mają jeszcze zbyt szerokiego grona zwolenników.

Pojazdy elektryczne bez wątpienia rządzą się nieco innymi prawami niż samochody z silnikiem spalinowym. Zielone tablice rejestracyjne, nieco inny sposób „tankowania” oraz niemal bezszelestna jazda to tylko niektóre z różnic. Wielu kierowców zastanawia się jak wygląda sytuacja w przypadku polisy AC samochodów elektrycznych. Czy w tym wypadku także istnieją znaczące różnice?

Ubezpieczenie AC a samochody elektryczne

Kto wie czy za 10 lat nasze drogi nie będą oblężone jedynie przez pojazdy o napędzie elektrycznym. Mimo, że na obecną chwilę może to brzmieć abstrakcyjnie, prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji jest naprawdę duże.
Polisa AC w przypadku samochodów elektrycznych obejmuje takie same szkody jak w przypadku tradycyjnych samochodów. Warto nadmienić, iż ochroną objęta jest także instalacja elektryczna, która może ulec:

• przegrzaniu,
• zwarciu,
• spadku napięcia,
• uszkodzenie kabli czy baterii.

Wszystkie powyższe szkody są także chronione przez Autocasco. Należy pamiętać, że ze względu na wyższe ceny naprawy samochodów elektrycznych składki na polisę AC mogą być wyższe.

Czy warto ubezpieczyć samochód elektryczny polisą AC?

Zakup samochodu elektrycznego to wciąż bardzo duży wydatek. Pojazdy o elektrycznym napędzie są wyprodukowane w ostatnich latach, stąd tak wysokie ceny.
Ubezpieczenie AC to niewątpliwie jeden z nieodłącznych elementów samochodów o niskim przebiegu. Samochody elektryczne tak samo jak te z silnikiem spalinowym są narażone na różne niekorzystne zdarzenia. Kradzież, szkoda parkingowa, działanie osób trzecich czy niekorzystnych warunków atmosferycznych może przytrafić się w każdej chwili. Samochody elektryczne ze względu na wysoką cenę naprawy, z pewnością są warte ochrony polisą AC