Porównanie ofert OC i AC – dlaczego jest niezbędne

21 lutego 2017

Porównanie ofert OC i AC – dlaczego jest niezbędneJeśli myślisz o zakupie samochodu, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że czeka Cię także wybór odpowiedniego ubezpieczenia. A może masz już samochód, ale nie jesteś zadowolony z firmy ubezpieczeniowej? To świetny moment na porównanie ofert OC i AC. Bez porównania możesz stracić nawet kilkaset złotych, więc warto jest poświęcić chwilę i skorzystać z porównywarki.
Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych jest wręcz niezbędne, ponieważ posiadając samochód jesteśmy zmuszeni do płacenia składek – przynajmniej w przypadku ubezpieczenia OC. Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, jednakże bez niego nie otrzymamy środków na naprawę pojazdu po spotkaniu z huraganem, gradem, powodzią. Nie uzyskamy też pomocy finansowej w przypadku kradzieży auta.

Ubezpieczenie OC obowiązuje przez rok – przez ten czas nasz ubezpieczyciel zapłaci za szkody, które wyrządziliśmy innemu kierowcy podczas stłuczki. W innym przypadku to my ponosimy konsekwencje. Po roku dzięki porównywarce możemy wybrać nową polisę OC, taką, która będzie najkorzystniejsza dla nas.

Porównywarka ubezpieczeń OC i AC – co sprawdza

Porównywarka potrzebuje o nas nieco informacji, dzięki którym może zacząć porównywanie – przede wszystkim musi znać model i rok produkcji auta, ale także nasze doświadczenie jako kierowca. W niektórych porównaniach polis OC i AC widzimy, że firma nastawiona jest na pomoc młodym kierowcom. Płacą oni zwykle wyższe składki OC i AC, dlatego firmy ubezpieczeniowe starają się przygotowywać zniżki, które mogą pozwolić chociaż nieco zaoszczędzić. Porównanie ubezpieczeń OC samochodów zwykle najkorzystniej wypada w przypadku doświadczonych kierowców ze sprawnymi pojazdami. Niższe ceny czekają na kierowców z mniejszych miejscowości.

Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych bierze pod uwagę wszelkie zniżki i udogodnienia dla kierowcy. Dzięki porównaniom nie przepłacamy za tę samą usługę, tę samą polisę. Wybór jest ogromny, porównanie ofert OC i AC pozwala nam nie zgubić się w ich gąszczu. Dzięki porównywarce ubezpieczeń OC samochodów zostaje nam więcej pieniędzy na benzynę, na usprawnienie naszego samochodu.