OC- na co zwrócić uwagę?

16 grudnia 2019

Ubezpieczenie OC to nic innego jak obligatoryjnie narzucona polisa ubezpieczenia obowiązkowego komunikacyjnego, którą musi raz do roku wykupić każdy zmotoryzowany decydujący się na posiadanie pojazdu mechanicznego, niezależnie od jego wyglądu, rocznika, modelu, stanu technicznego i źródła posiadania.

Ogólnie rzecz biorąc ubezpieczenie OC jest normowane na podstawie obowiązujących przepisów prawnych, a ścisłej rzecz biorąc regulowane jest przez ustawę z dnia dwudziestego drugiego maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Nie ma znaczenia w zasadzie fakt, jaki rodzaj towarzystwa ubezpieczeniowego zdecydujemy się wybrać w przypadku polisy odpowiedzialności cywilnej, ponieważ w każdym wypadku zakres i pakiet ochronny dla każdego zmotoryzowanego jest dokładnie taki sam. Jedyna różnica jest w dobrowolnych i nienarzucanych dodatkowych ubezpieczeniach komunikacyjnych, które ustalane są już w zasadzie coraz częściej indywidualnie, na przykład gdy mowa o ubezpieczeniu autocasco itd.

Mimo tego jednakże, że zakres pakietu OC jest w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym narzucony wspólny, jeden i konkretny, zupełnie inna może być oferta cenowa proponowana przez danego ubezpieczyciela. Coraz częstszym zabiegiem mającym przyciągnąć nowych konsumentów decydujących się na rozpoczęcie współpracy z daną firmą okazuje się promocyjna oferta na pakiet łączący atrakcyjną cenę za OC oraz AC. W każdym przypadku warto korzystać przede wszystkim z porównywarki cen.

ubezpieczenie samochodu