Krótkoterminowe ubezpieczenie AC – najważniejsze informacje

22 maja 2023

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się krótkoterminowe ubezpieczenie AC. Na wstępie warto podkreślić, że autocasco obejmuje auta na wypadek ich kradzieży lub uszkodzenia. Klasyczna 12-miesięczna polisa to nie wszystko, ponieważ na rynku dostępne są także skrócone warianty ubezpieczenia.

Czym jest krótkoterminowe AC?

Krótkoterminowe AC działa w ten sam sposób, co ochrona całoroczna, tylko że na zdecydowanie krótszy czas. W zależności od firmy mogą się różnić dokładne warunki tego dobrowolnego ubezpieczenia. Jak najbardziej warto wykupić krótkotrwałe AC, które może zabezpieczyć właściciela pojazdu w przypadku wywołania szkody na własnym aucie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że ubezpieczenie pokrywa koszty napraw powstałych z winy osób trzecich, kierowcy lub w wyniku zdarzenia losowego. Wybór towarzystw ubezpieczeniowych jest ogromny, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie. Co więcej, oferta jest stale rozwijana i wprowadzane są nowe produkty. Firmy muszą w końcu nadążać za potrzebami klientów, które ciągle się zmieniają.

Zalety krótkoterminowych polis

Kilkaset osób w całej Polsce korzysta każdego miesiąca z krótkoterminowych polis. Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy oferują autocasco na krócej niż rok. Skrócony wariant warto rozważyć, jeśli z różnych powodów całoroczne autocasco nie jest konieczne. Dzięki temu możesz zapewnić sobie ochronę przez kilka miesięcy w roku i sporo zaoszczędzić. Jest to też dobry sposób, żeby sprawdzić i osobiście przetestować ten rodzaj ochrony. Jeśli spełni twoje oczekiwania to będzie można przedłużyć umowę na rok. Krótkoterminowe ubezpieczenie AC wybierają z reguły osoby, które wyjeżdżają sporadycznie na urlop. Samochód nie jest przez nich tak intensywnie użytkowany na co dzień, jak podczas takiego wyjazdu. Dla takich ludzi zbytecznym wydatkiem byłoby pełne autocasco. W przypadku aut zabytkowych idealnym rozwiązaniem jest miesięczne AC. Polisa może być zawarta jedynie na okres użytkowania pojazdu, a to pozwoli uniknąć wydatków na zabezpieczenie auta, kiedy stoi na parkingu lub w garażu.