Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu

10 lutego 2017

Ile kosztuję ubezpieczenie samochoduCoraz częściej słyszymy, że ubezpieczenia samochodów znowu poszły w górę. Młodzi kierowcy obawiają się kupna samochodu, ponieważ przerażają ich wysokie opłaty za OC i AC. Czy naprawdę jest się czego bać?

Ile płacicie za ubezpieczenie samochodu, ile kosztuje OC i AC – to jedne z popularnych haseł w wielu wyszukiwarkach. Dzięki Internetowi kierowcy bez problemu mogą porównać ceny ubezpieczeń, sprawdzić warunki i poczytać o poszczególnych ubezpieczeniach samochodu.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC, a ile AC

Początkujący kierowca powinien pomyśleć o zdecydowaniu się i na OC, i na AC. Autocasco (AC) nie jest co prawda obowiązkowe, ale chroni na w wielu sytuacjach – przed pożarem auta, kradzieżą, uszkodzeniem, zniszczeniem. W końcu nie zawsze wypadki są naszą winą czy nawet winą drugiego kierowcy – mogą być spowodowane przez zwierzęta, huragan, grad, trzęsienie ziemi.
Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i dzięki niemu nie ponosimy konsekwencji finansowych w stosunku do drugiego poszkodowanego podczas stłuczki kierowcy. Należy pamiętać, że ubezpieczyciel ustala górną granicę ubezpieczenia.

A ile kosztują poszczególne ubezpieczenia, czy Autocasco jest dużo tańsze od obowiązkowego OC? Zależy to od kilku czynników. Po pierwsze kluczowy jest tu wiek kierowcy i jego doświadczenie. To, ile kosztuje ubezpieczenie, ma także związek z samochodem – jego modelem, pojemnością silnika, rokiem produkcji. Jeśli jesteście z mniejszej miejscowości – płacicie mniej za OC i AC.
Istotną sprawą są zniżki OC i AC. Przysługują one nie tylko doświadczonym kierowcom, którzy prowadzą bezpiecznie i nie powodują stłuczek. Na zniżkę mogą liczyć osoby, które płacą kartą kredytową lub wybierają więcej niż jedną polisę – dlatego też warto się decydować na OC i AC jednocześnie. Warto jest pytać o zniżki i na bieżąco przeglądać oferty. Doradca z pewnością dobierze polisę indywidualnie, biorąc pod uwagę to, ile kosztuje OC i Autocasco i na jakie zniżki może liczyć klient.

Ubezpieczenie samochodu wcale nie musi nadwyrężyć portfela, a pozwala nam spać spokojnie przy różnych losowych wypadkach.