Gdzie wybrać dobre ubezpieczenie OC?

23 sierpnia 2021

Wbrew pozorom wybór najlepszego ubezpieczenia OC nie jest taki prosty. W tym przypadku powinniśmy przede wszystkim kierować się zakresem polisy oraz kwotą, od jakiej jesteśmy ubezpieczeni. Co jest jeszcze ważne w tym przypadku?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC?

Na rynku w ostatnim czasie powstało bardzo wiele różnorodnych towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują nam między innymi ubezpieczenia OC. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i jeżeli zależy nam na tym, aby na drodze czuć się w pełni bezpiecznie, powinniśmy je wykupić. Choć brzmi to bardzo dziwnie, nie powinniśmy zapominać o tym, że choć to ubezpieczenie jest obowiązkowe i po prostu powinniśmy je mieć, w przypadku jego braku lub też gdy polisa już wygasła, za wyrządzone szkody płacimy z tak zwanej własnej kieszeni.

Choć brzmi to bardzo nieprawdopodobnie i na pewno zarzekamy się, że nam się wypadki nigdy nie zdarzają, nie powinniśmy zapominać o tym, iż możemy mieć gorszy dzień. Czasem po prostu będziemy czuć się gorzej lub też coś nas rozkojarzy i wypadek gotowy. Jeżeli jest to zwykła stłuczka, oczywiście w tym przypadku koszt nie będą aż tak wysokie. Jednakże lakierowanie jednego elementu to i tak teraz kilkaset złotych. Jeśli przykładowo będziemy sprawcami bardzo poważnego wypadku komunikacyjnego, może okazać się, że będziemy zobowiązani do pokrycia kosztów w wysokości kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W takich sytuacjach właśnie korzysta się ze swojej polisy, która pokryje wszystkie szkody wyrządzone z naszej winy.

Bardzo wiele osób w ostatnim czasie decyduje się także na tak zwane aasistance. To właśnie ubezpieczenie AC jest coraz chętniej wybierane, w szczególności w przypadku właścicieli nowszych pojazdów. Dzięki niemu możemy liczyć na dodatkową pomoc w przypadku problemów z pojazdem. Doskonałym pomysłem jest wykupienie takich ubezpieczeń w renomowanej firmie, na przykład Ergo Hestia. Jest to jeden z liderów na rynku, któremu naprawdę warto zaufać.