Ergo Hestia w pierwszej trójce najlepszych ubezpieczycieli

23 sierpnia 2021

W ostatnim czasie coraz więcej osób poszukuje różnorodnych towarzystw ubezpieczeniowych, aby w bardzo atrakcyjnej cenie móc ubezpieczyć swój samochód. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że ubezpieczenie OC bardzo często obejmuje nie tylko samochody osobowe. Co jeszcze powinniśmy ubezpieczyć oraz w jaki sposób znaleźć najlepszego ubezpieczyciela?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe

Nie powinniśmy zapominać o tym, że jeżeli przykładowo posiadamy własne pojazd, który jest zarejestrowany i jeździmy nim po drodze publicznej, musimy mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jest to bardzo istotne, aby mieć tego typu polisę, ponieważ po pierwsze jest ona nie tylko obowiązkowa, ale w tym przypadku także powinniśmy pamiętać o tym, że to dzięki niej w przypadku, gdy wyrządzimy komuś szkodę na drodze, nie będziemy musieli pokrywać jej z własnych pieniędzy. Wbrew pozorom mogą to być naprawdę duże koszty, zwłaszcza w przypadku gdy ktoś będzie miał naprawdę spore zniszczenia w drogim pojeździe.

Ubezpieczenia OC są bardzo różnorodne pod względem cenowym. Bardzo często towarzystwa ubezpieczeniowe wystawiają również tanie oferty, jednak zakres takiego ubezpieczenia nie jest zbyt atrakcyjny. W tym przypadku powinniśmy więc dokładnie zapoznać się z zakresem naszej polisy. Bardzo wiele osób decyduje się na najtańsze rozwiązanie dostępne na rynku, jednak nie jest to zbyt dobry pomysł. Warto rozważyć kupno ubezpieczenia OC w firmie z renomą, na przykład Ergo Hestia. Jest to bardzo popularne przedsiębiorstwo, które jest obecnie zaliczane do trzech najlepszych na rynku.

Coraz więcej klientów także decyduje się na wykupienie dodatkowo ubezpieczenia AC. Takie ubezpieczenie AC to bardzo dobry pomysł zwłaszcza w przypadku, gdy mamy nowszy pojazd. Możemy w tym przypadku otrzymać odszkodowanie za zniszczony pojazd lub też mieć holowanie za granicą. Możliwości w tym przypadku jest bardzo dużo, jednak wszystko w dużej mierze jest uzależnione od tego, na jaką kwotę jesteśmy ubezpieczeni oraz co zawiera polisa.