Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne podczas zagranicznych podróży

17 stycznia 2018

Zanim zdecydujesz się na zorganizowanie zagranicznej podróży indywidualnym środkiem transportu, koniecznie sprawdź kilka istotnych elementów. W szczególności do takiego wyjazdu trzeba się przygotować pod względem formalnym. Co przez to rozumiemy?

W grę wchodzi konieczność posiadania aktualnej polisy ubezpieczeniowej. Zacznijmy od tego, żeby dokładnie sprawdzić, jaki jest zasięg naszego OC. Musimy wiedzieć, czy aby na pewno obejmuje nas tak zwane Porozumienie Wielostronne. Jeśli przemieszczamy się po państwach europejskich, tak będzie. Jeżeli jedziemy poza obszar Europy oraz do krajów, gdzie owe porozumienie nie jest obowiązujące, wówczas musimy posiadać ważną Zieloną Kartę.

W przypadku wyjazdu zagranicznego jednakże wcale nie jest istotne, aby posiadać tylko podstawowe ubezpieczenie. Tu bardzo ważne jest także zabezpieczenie dodatkowe, w tym AC. Dobrze byłoby, aby sprawdzić, jaki jest zasięg terytorialny posiadanej przez nas polisy. Gdy okaże się, że dotychczasowe ubezpieczenie nie ma opcji ochrony na wypadek zdarzeń do jakich dojdzie za granicą, koniecznie powinniśmy wykupić opcje dodatkowe. Podobnie zweryfikować trzeba też Assistance – limity holowania, wynajem pojazdu zastępczego i jego warunki, rodzaj szkód jakie będą pokrywane przez ubezpieczyciela itd.