Czym jest AC?

2 stycznia 2019

OC to obowiązkowa polisa komunikacyjna odpowiedzialności cywilnej. AC natomiast to dobrowolna firma komunikacyjna, którą można mieć, ale przymusowo nie trzeba. Warto jednak w nią zainwestować, chociażby na wszelki wypadek, kierując się zasadą, że licho nie śpi. Więcej na temat zalet wynikających z posiadania Autocasco, w dalszych fragmentach.

AC jest to forma ochrony naszego auta przed kradzieżą, uszkodzeniem mechanicznym oraz kompletnym zniszczeniem. Jeżeli zakład ubezpieczeniowy z którego korzystasz w ramach OC proponuje Ci także AC, warto przynajmniej rzucić okiem na tę propozycję, gdyż dzięki temu możesz mieć nieco mniejsze składki, gdy w jednej firmie wykupisz dwa typy usług. Nie ma jednakże jednej stałej oferty, która mówiłaby, co konkretnie obejmuje AC. Czasem AC czyli Autocasco to też szereg dodatków, ale to już kwestia uzależniona stricte od firmy, z której usług decydujemy się korzystać.

Przeważnie jednak propozycje firm ubezpieczeniowych z tytułu Autocasco uwzględniają wypadki i kolizje z innymi pojazdami, z przedmiotami, zderzenia z ludźmi i zwierzętami, zniszczenia aut przez osoby trzecie, kradzieży, na skutek pożarów i wybuchów.