Czy warto wykupić ubezpieczenie AC dla starszego auta?

14 czerwca 2021

Niejedna osoba zastanawia się, czy warto wykupić AC dla starszego auta. Wiadomym jest, że nie wszystkie oferty są korzystne – właśnie dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy je ze sobą porównać. Może okazać się, że rozwiązanie będzie korzystne również w przypadku pojazdu w wieku powyżej 10 lat. Dotyczy to przede wszystkim aut o wysokiej wartości, ale nie tylko. Wiele zależy również od możliwości finansowych właściciela czterech kółek. Bywa tak, że każda dodatkowa opłata stanowi obciążenie finansowe.

Ubezpieczenie AC dla starszego auta – jak znaleźć dobrą ofertę?

Dość trudno znaleźć jest ubezpieczenie na samochód w wieku 10-15 lat i więcej. Niejedna firma ubezpieczeniowa odmawia nawiązania takiej współpracy. Wynika to z faktu, że w opisywanym przypadku ryzyko wystąpienia usterki jest wyższe. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy sprawdzić, co obejmuje ubezpieczenie AC (zakres szkód). Polisa może obejmować szkodę częściową lub całkowitą (np. kradzież auta). Druga opcja opłaca się bardziej.

Polisa AC dla starego pojazdu – jaki sposób likwidacji szkody?

Chcąc znaleźć najlepsze ubezpieczenie pojazdu dobrze jest skorzystać z darmowego kalkulatora online, który pomaga w znalezieniu oferty godnej uwagi. Bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę na sposób likwidacji szkody. Zwykle jest to metoda kosztorysowa – ubezpieczyciel może pokryć cały koszt naprawy lub tylko jego część. Właśnie dlatego trzeba zwrócić uwagę, czy w umowie znajduje się zapis poświęcony amortyzacji. Bywa również tak, że firma ubezpieczeniowa pokrywa naprawę samochodu, która zakłada stosowanie najtańszych zamienników.

starszy samochód