Co obejmuje ubezpieczenie AC?

18 sierpnia 2022

Komunikacyjne ubezpieczenie OC, z uwagi na swój obowiązkowy charakter, jest najbardziej popularnym typem ubezpieczenia w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się jednak na dodatkowe ubezpieczenie, które może być pomocne w przypadku kradzieży, uszkodzenia pojazdu wskutek działania żywiołów czy stłuczki z udziałem zwierzęcia. Warto zainteresować się dodatkowym wsparciem, które oferuje polisa Autocasco. Co obejmuje ubezpieczenie AC i kiedy warto się na nie zdecydować?

Co to jest AC samochodu?

Każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany do obligatoryjnego ubezpieczenia, które jest podstawowym wsparciem przy wypadku drogowym. Okazuje się jednak, że wielu kierowców zauważa konieczność objęcia swojego pojazdu dodatkowym ubezpieczeniem Autocasco.

Dodatkowe ubezpieczenie AC jest rozwiązaniem dla osób, które są świadome wartości swojego pojazdu i w związku w tym zdają sobie sprawę z tego, że może się ono cieszyć zainteresowanie potencjalnych złodziei. Co więcej, jest to także nieocenione wsparcie dla kierowców, których pojazd został uszkodzony w sposób niezależny od nich.

Co obejmuje ubezpieczenie AC samochodu?

Zakres ubezpieczenia AC może być dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta. Bardzo często ubezpieczyciel oferuje kompleksowy pakiet, w którego skład wchodzi zarówno ubezpieczenie OC, jak i AC. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest obniżona wysokość składki.

Podstawowy pakiet gwarantuje ochronę w przypadku: zderzeń z innymi pojazdami, zwierzętami czy pieszymi, aktów wandalizmu, uszkodzenia pojazdu wskutek działania czynników termicznych czy chemicznych niepochodzących z wnętrza pojazdu, uszkodzenia pojazdu wskutek działania sił żywiołów oraz kradzieży pojazdu lub jego elementów wyposażenia.

Podstawowe pakiety ubezpieczenia AC zdają się pokrywać większość okoliczności, którego mogą wpłynąć na uszkodzenie pojazdu. Okazuje się jednak, że mimo to wielu kierowców decyduje się rozszerzyć swoje pakiety o dodatkowe opcje, które wpływają na utrzymanie stałego poziomu zniżki (nawet po nastąpieniu zdarzenia drogowego) i gwarantują określoną wartość sumy ubezpieczenia.