Kupujesz auto, od razu je ubezpiecz. Jest to niezbędne, aby móc spać spokojnie, że w razie czego jesteś solidnie zabezpieczony. Koniecznie przeczytaj jednakże nasz poradnik, aby dowiedzieć się, na czym polegają formy ubezpieczeń komunikacyjnych i jakie są najpowszechniejsze w naszym kraju.

Jeżeli chodzi o OC, bo mowa tu o zdecydowanie najbardziej pospolitej polisie ubezpieczeniowej, to jest to obligatoryjna polisa, która wiąże się z koniecznością wykupienia jej ze względu na obowiązujące aktualnie przepisy prawne narzucające posiadanie tej właśnie polisy każdemu posiadaczowi i poruszającemu się dowolnym środkiem mechanicznym. Warto wiedzieć, że przyłapanie na nieposiadaniu OC jest równoznaczne z tym, że niestety ale będziemy zmuszeni zapłacić nawet i cztery tysiące złotych kary finansowej.

Jako AC natomiast rozumie się już niekoniecznie przymusowe, ale przez większość kierowców wykupowane ubezpieczenie komunikacyjne, które chroni nas dodatkowo i to w tym zakresie szerszym, a nie tylko prymarnym jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.