Bardzo często wiele osób posiada samochody, które nie do końca są sprawne. Są to zazwyczaj pojazdy używane, które mają bardzo wysoki przebieg oraz zazwyczaj wiele lat. Wraz z biegiem czasu nawet nie nadają się do dalszej naprawy lub też jest to po prostu nieopłacalne. Z tego powodu wiele osób nie korzysta już z tych pojazdów, a także zaniedbuje sprawę ubezpieczenia. Więc czy jest to dobry pomysł, aby nawet w przypadku nieużytkowania danego samochodu rezygnować z opłacenia OC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe nawet w przypadku niesprawnego pojazdu

Dla wielu osób jest to dużym zaskoczeniem, jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe nawet w przypadku, gdy pojazd nie jeździ. Gdy mamy między innymi niesprawny samochód, którym i tak nie poruszamy się po drogach publicznych, a przykładowo nadal jesteśmy oficjalnie w jego posiadaniu, musimy zadbać o to, aby go ubezpieczyć.

W świetle obowiązującego prawa każdy pojazd powinien być ubezpieczony. Bardzo ważne jest aby zdawać sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie jest przypisywane do pojazdu, a nie do konkretnej osoby. Nie możemy zapominać o tym, że nawet gdy pojazd jest unieruchomiony może osobom trzecim wyrządzić szkodę. Tym samym nawet gdy nie jest on użytkowany, bardzo ważne jest aby pamiętać o ubezpieczeniu OC. Coraz więcej osób o tym zapomina i gdy przykładowo chcą nawet sprzedać przysłowiowy “wrak”, mają bardzo często duże kłopoty ze sprzedażą. Dlatego powinniśmy o tym pamiętać i zdawać sobie sprawę z tego jak ważna jest polisa OC, nawet gdy nie użytkujemy pojazdu i nie chcemy go sprzedawać.

stary samochód