Jeżeli chodzi o kwestię pojęć związanych z ubezpieczeniem komunikacyjnym typu AC, a więc autocasco, z pewnością należy wspomnieć o terminie niedoubezpieczenia, który jest powszechnie występujący w słowniku zakładów ubezpieczeniowych.

Czym ono jest?

Niedoubezpieczenie to w zakresie polis ubezpieczeniowych przeciwieństwu stanu jakim jest nadubezpieczenie, który został przybliżony w innym artykule na naszym serwisie. Przejdźmy jednakże do skrótowego omówienia niedoubezpieczenia. Otóż jest to sytuacja, w jakiej pojazd jest wyceniany na sumę niższą niż kwota realna tego wozu, czyli jego faktyczna wartość.

Z czego to wynika?

Bardzo często do niedoubezpieczenia dochodzi w związku z przeoczeniem – ustala się błędny, niewłaściwy model czy rocznik pojazdu, albo omyłkowo są określane jakieś inne niż właściwe parametry ubezpieczanego samochodu. Jeżeli zorientowałeś się, że zapłaciłeś mniej, nie masz powodów do radości. Nie działa to na Twoją korzyść, a wręcz przeciwnie. Zakłady w momencie gdy przyjdzie do wypłaty odszkodowania nie zapłacą Ci tyle, co powinny, a mniej.