Kiedy wchodzisz w posiadanie dowolnego pojazdu mechanicznego, koniecznie musisz zwrócić uwagę na to, żeby wybrać równolegle odpowiedni rodzaj polisy ubezpieczeniowej z kategorii OC. Polisa odpowiedzialności cywilnej jest zdecydowanym numerem jeden, bowiem jest ona narzucona wedle reguł prawnych ale nie oznacza to, że dysponujący prawem do posiadania pojazdu nie ma możliwości dodatkowego zapewnienia sobie ochrony na wszelki wypadek i na tak zwaną czarną godzinę. Jak najbardziej jest to możliwe, w głównej mierze za sprawą dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych, którym więcej uwagi poświęcimy dalej.

AC

Do bezwzględnie najmodniejszych rodzajów ubezpieczeń dobrowolnych z kategorii polisy samochodowe zalicza się ubezpieczenie Autocasco, czyli AC. Jest to taki rodzaj świadczenia, który zapewnia ochronę w momencie, gdy przykładowo dojdzie do próby kradzieży naszego pojazdu i w związku z tym wyrządzone zostaną określone straty materialne i uszkodzenia pojazdu. Dodatkowo, nie zapominajmy także i o tym, że AC jest na wszelki wypadek w momencie, gdy dojdzie do kolizji z innym pojazdem mechanicznym, ale też osobą oraz przedmiotem. Warto jest mieć to ubezpieczenie w momencie, gdy nasz pojazd został skradziony bądź niefortunnie „padł ofiarą” pożaru, czy powodzi bądź został zniszczony na skutek gradobicia.

Assistance

Jako Assistance rozumie się ubezpieczenie, które jest dobrowolną formą ubezpieczenia komunikacyjnego, pozwalającą na zapewnienie ochrony w momencie, gdy dojdzie do nagłego, niespodziewanego zdarzenia drogowego bez udziału osób trzecich, ale na przykład gdy nasz pojazd mechaniczny nagle stanie na środku drogi- z powodu awarii technicznej, czy ze względu na usterkę elementu składowego, bądź z przyczyny braku wystarczającej ilości benzyny. Warto wspomnieć również o sensowności posiadania Assistance w przypadku, gdy chcemy odholować auto czy potrzebujemy uzyskać pomoc medyczną oraz prawną na skutek zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyliśmy.

mężczyzna dzwoniący po pomoc