Nie tylko OC, a więc polisa odpowiedzialności cywilnej okazuje się ubezpieczeniem wartym inwestycji. Podczas gdy OC jest obowiązkowe, istnieje szereg innych form zabezpieczenia pojazdów, jakie są dodatkowe, nieobligatoryjne, ale bardzo pożądane na wszelki wypadek.

NNW

Ubezpieczeniem równie ciekawie prezentującym się pod kątem z reguły gwarantowanych warunków okazuje się NNW, a więc ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to polisa chroniąca tak zmotoryzowanych, jak również i pasażerów, którzy z nim przemieszczali się autem w momencie, gdy doszło do niefortunnego zdarzenia losowego. Tego rodzaju ubezpieczenie komunikacyjne działa w ten sposób, że zakład ubezpieczeniowy zobowiązuje się do wypłaty odpowiednich środków pieniężnych w ramach rekompensaty w sytuacji, kiedy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu, czy nawet śmierci kierującego autem, czy jadącego z nim.

Assistance w ruchu krajowym

Jeszcze co innego to ubezpieczenie komunikacyjne Assistance w ruchu krajowym, które opiera się na wsparciu technicznym w momencie niespodziewanego zdarzenia losowego. Jeżeli dojdzie do kolizji, wypadku, ale też kradzieży bądź awarii i nagłej usterki pojazdu mechanicznego, towarzystwo ubezpieczeniowe, w jakim masz wykupioną omawianą formę polisy, powinno zapewnić zarówno Tobie, jak i jadącym wraz z Tobą pasażerom kompleksową pomoc. Rozumie się przez to tak pomoc techniczną, jak i oczywiście medyczną, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Wykupienie charakteryzowanej polisy jest dowodem odpowiedzialnego i rozsądnego podejścia ze strony zmotoryzowanego, który strzeże w ten sposób nie tylko siebie samego, ale i swoich pasażerów.