Pojęcie Autocasco to termin samochodowy odnoszący się do jednego z najpowszechniejszych typów polis komunikacyjnych. Autocasco, czyli skrótowo AC, stanowi ubezpieczenie niewymuszone, nieobligatoryjne i dobrowolne, ale coraz częściej wybierane przez rozsądnych zmotoryzowanych, którzy wolą dmuchać na zimne i chcą mieć święty spokój, że w razie czego chroni ich prawo i wiążąca umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym.

W ramach Autocasco może być gwarantowane wiele różnych usług, ale w szczególności mowa tu o indywidualizacji oferty przez poszczególnych ubezpieczycieli, dlatego też warto pochodzić po towarzystwach ubezpieczeniowych, sprawdzając, co które z nich proponuje w ramach Autocasco. Kolejna kwestia to również zwrócenie uwagi na internetowe porównywarki i wyszukiwarki ubezpieczeń, jakie są dostępne zupełnie za darmo, więc można z nich korzystać do woli. Co istotne, są one non stop aktualizowane, zatem możemy liczyć na informacje sprawdzone, pewne i świeże.

Autocasco z reguły obowiązuje natomiast w odniesieniu do pojazdu mechanicznego stanowiącego pojazd silnikowy, który jedzie z prędkością minimum dwadzieścia pięć kilometrów na godzinę i którego masa całkowita nie przewyższa poziomu trzech i pół tony. Warto również wspomnieć, że autocasco z reguły obowiązuje także na wyposażenie wyżej wspomnianego pojazdu – wszystko to musi być jednakże skrupulatnie odnotowane we wniosku sporządzanym przez ubezpieczyciela i podpisywanym przez obie strony wchodzące we współpracę. Często autocasco gwarantuje także ochronę dla wyposażenia dodatkowego, jakie jest dodane we wniosku.

kobieta i mężczyzna przy zepsutym samochodzie